ניתוח שאיבת שומן מבוצע בהרדמה כללית בדרך כלל, אורכו בין חצי שעה לשעתיים, בהתאם למורכבותו והיקפו.
לאחר הניתוח מומלץ ללבוש מחוך או בגד אלסטי על אזור הניתוח לתקופה של שישה שבועות לפחות. הבגד יותאם למידותיך ולאזורי השאיבה בטרם הניתוח.
כארבעה שבועות לאחר הניתוח מתחילים בסדרה של מספר טיפולי מסג' חיצוניים באמצעות גלי רדיו (RF) ו/או מסג' לימפטי LPG על מנת להדק את העור לרמה האופטימלית.
שיטת הניתוח ואזורי הניתוח משתנים ממטופל/ת אחד/ת לשני/ה.
שאיבת שומן אינה מיועדת לשמנים, אינה מחליפה דיאטה ופעילות גופנית, שאיבת שומן גם אינה בהכרח מצרה היקפים. שאיבת שומן באה לפסל, לעצב ולשפר אזורים בהם קיים ריכוז לא פרופורציונלי של שומן תת עורי, שלא ניתן לשפר אותם באמצעים אחרים כמו דיאטה ופעילות גופנית.
אזורי השאיבה -אזורים אותם ניתן לשאוב בניתוח לשאיבת שומן הם: הצוואר, השדיים, הבטן, קפלי הגב, הזרועות, המותניים, העכוז, הירכיים, הברכיים, השוקיים והקרסוליים.
כמות השאיבה -מטעמי בטיחות לא מומלץ לשאוב יותר מ-3 עד 4 ליטר שומן בניתוח אחד, ולכן כאשר יש צורך לשאוב כמויות גדולות של שומן, עדיף לחלק את הפעולה למספר ניתוחים.
מיקום החתכים -החתכים בניתוח לשאיבת שומן הם מאוד קטנים (2 מילימטר) ונמצאים באזורי השאיבה או בקרבתם. בדרך כלל יש צורך ביותר מחתך אחד לכל אזור שאיבה. הצלקות שנותרות עקב חתכים זעירים אלו, הן בדרך כלל מינימליות ובלתי נראות.

מאחר והניתוח לשאיבת שומן אינו מהדק את מעטפת העור, יש להסתמך על גמישות המעטפת והיכולת שלה להתכווץ בצורה חלקה ולהתאים את עצמה לנפח החדש. לרופא המנתח אין שליטה על תופעות אלו.

שאיבת שומן במכשיר ליפולייט + לייזר

פרוצדורה פולשנית פחות מניתוח לשאיבת שומן,
מתבצעת בהרדמה מקומית כהליך משלים לשאיבות שומן, מטפל באזורים קטנים בפנים ובגוף.
המכשיר משלב קנולה לשאיבת השומן ולייזר, הלייזר מעביר אנרגיה אופטית דרך סיב אשר מחממת את האזור הרצוי ועל-ידי כך הורסת את תאי השומן.

לאחר שאיבת השומן מומלץ להמשיך בטיפולי וולה-שייפ,
עבור פצינטיים רבים השילוב בין שאיבת השומן בליפולייט לטיפולי וולה-שייפ לטיפול בצלוליט, זהו השילוב האידאלי והפולשני במידה המינימלית צורך פיסול הגוף.