תאי השומן המושתלים הם תחליף טבעי לחומרי מילוי סינתטיים. הצלחת  הטיפול להשתלת שומן תלויה בקליטה מלאה של התאים המושתלים מהאזור התורם לאזור המקבל, באופן שהשומן המושתל הופך לחלק בלתי נפרד, אינטגראלי וקבוע באזור בו הושתל. תאי השומן רגישים לטראומה מכנית ולהעברה ואין אפשרות לצפות מראש את מידת קליטתם באזור החדש.

תגובת הגוף והאזורים השונים להשתלת שומן, משתנה ממטופל/ת אחד/ת לשני/ה ואינם בשליטת הרופא. אצל מעשנים/ות או מטופלים/ות שסובלים/ות מבעיות בזרימת הדם, קליטת השומן המושתל אינה טובה ומידת הצלחתה נמוכה. לא ניתן לצפות מראש את כל הגורמים להצלחת או אי הצלחת ניתוח להשתלת שומן. לעיתים יש צורך לחזור על הפעולה פעם או פעמיים נוספות. קליטת השומן המוזרק באיזור המקבל תלויה קרוב לוודאי בריכוז תאי הגזע שבשומן המוזרק.

השתלת שומן מועשר בתאי גזע

תאי הגזע הם תאים רבי  יכולת המסוגלים לשוב ולהתרבות או להתמיין לסוגי תאים שונים. בשנת 2001 פרסמה לראשונה קבוצת חוקרים מאוניברסיטת  UCLA  בקליפורניה את דבר קיומם של תאי גזע בוגרים ברקמת השומן. יישומים רבים נמצאים בשלבי פיתוח וישום שונים, ביניהם טיפול בכיבים, שיקום תאים פגועים מסיבות שונות וביניהם תאי עצב , סחוס ועוד. העשרת שומן מושתל בתאי גזע אלו ,   הביאה לשיעורי קליטה הקרובים ל-100%.    לא זו בלבד שמרבית נפח התאים נשמר, כי אם לתאים אלו נמצאו השפעות חיוביות גם על הרקמה סביבם. השפעה זו מיוחסת בעיקר , אך לא רק ליצירת כלי דם חדשים ושיפור אספקת  הדם המקומית לשתל.    מרפאתנו רכשה את הציוד הנדרש  להפקת תאי הגזע משומן.   תהליך ההפקה אורך כשעתיים, אשר בסיומם מתקבל השתל המועשר. שילוב טכנולוגיה זו הצעיד את עולם מילוי הנפח צעד נוסף קדימה וכיום במספר מרכזים בעולם הפך השימוש בטכנולוגיה חדישה זו לעניין שבשגרה.

מבחינת המטופל השינוי היחיד לעומת השתלת השומן ללא ההעשרה בתאי גזע הינו הארכת זמן הניתוח . זמן זה משמש לעיתים לביצוע פרוצדורה נוספת כחלק מהניתוח כולו. במרפאתנו מבצעים את התהליך של הפקת תאי גזע, החל מפברואר 2007.