הגדלת שדיים מבוצעת בדרך כלל אצל נשים עם שדיים קטנים, שדיים שלא התפתחו או שדיים שקטנו אחרי לידות או ירידה גדולה במשקל.
ניתוח הגדלת שדיים מבוצע בהרדמה כללית, אורכו כשעה  ובמהלכו מגדילים את נפח השד ע"י החדרת שתל מעל לשריר או מתחתיו שיטת הניתוח יכולה להשתנות ממטופלת אחת לשנייה בהתאם לצורת השדיים, מבנה הגוף, סוג העור ואיכותו, כמות, עובי וגמישות הרקמות הרכות.
במקרים של שדיים נפולים יש צורך בשילוב ניתוח להרמת שדיים

מיקום השתלים

השתל יכול להיות ממוקם מאחורי בלוטת השד, קדמית לשריר בית החזה או חלקית מאחורי השריר בהתאם לאופי הרקמות ולעוביין.
מעל לשריר - בגישה זו מפרידים בין הרקמות ויוצרים כיס עבור השתל, אין פגיעה וחיתוך של השרירים או רקמות השד, החיסרון בגישה זו שלנשים רזות מאד ובעלות שדיים קטנים ניתן יהיה יותר לחוש ולראות את גבולות השתל מתחת לעור. מתחת לשריר - כאמור גישה ניתוחית זו נותנת תוצאה טובה יותר בשדיים קטנים ושטוחים אצל נשים רזות, הכנסת השתל אל מתחת לשריר באופן חלקי יוצרת ריפוד סביב השתל ובמגע התחושה מעט טבעית יותר. השתל או מיקומו אינו תורם להרמת החזה או לייצוב ותמיכה בשד או בשתל ולפיכך אין למיקום כל משמעות לגבי צניחת השד בעתיד. כאשר יוחדר השתל אל מתחת לשריר החזה, קיימת אפשרות של תזוזה קלה והשטחה של צורת השד בעת הפעלת השריר. על מנת למנוע או למזער את התופעה מוחדר השתל במנח חלקי בלבד מתחת לשריר באופן שבזמן כיווץ השריר השינוי בשד הוא קטן אך לא ניתן למנוע אותו באופן מוחלט. אצל 85% מהנשים העוברות הגדלת שדיים מונח השתל מתחת לשריר.
קביעת צורה וגודל השתל - תוצאת הניתוח תלוייה מאוד בבחירת צורה, גודל ומיקום השתלים. וכמובן בנסיונו של המנתח ואני, כרופאך אעזור לך להחליט על סוג השתל, גודלו, צורתו ומיקומו, תוך שיקלול נתוני גופך הספציפיים. בעת הייעוץ הראשוני תצפי בהדמיה תלת מימדית שתראה לך בקרוב ניכר איך את עשויה להראות לאחר ההגדלה.